1. Menüye atla
  2. İçeriği geç
  3. Alt bilgiyi geç

Hakkımızda

 

Yüksekokulumuz

Yüksekokulumuz 02.10.2007 tarih ve 26282 sayılı Yüksek Öğretim Kurulu kararı ile kurulmuştur. Yüksekokulumuz, toplam 13 derslikli ve 3 bilgisayar laboratuarlı eğitim alanına sahip olup, akademik ve idari bölümler ile laboratuarlar, Kütüphane, Sosyal tesisler, Konferans salonu ve yemekhane ile birlikte yaklaşık 7 bin m² kapalı alan ve 6 bin m² de açık alana sahiptir. Ayrıca ek uygulama binası (yeni cafeterya ve yemekhane) tamamlanmıştır.  Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri bölümü için Uygulama Otelimiz de 2010 yılında  faaliyete geçmiştir. Yüksekokulumuzda 2008-2009 yılında açılan Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programının yanında 2009-2010 eğitim yılının başında Bilgisayar Programcılığı Programı ve Elektronik Teknolojileri Programı, Kaynak Programı açılmıştır. Üniversitemiz yeşil ile mavinin buluştuğu muhteşem doğanın bulunduğu Cide ilçesinde yer almaktadır.

Misyonumuz

Cide Rıfat Ilgaz Meslek Yüksekokulu toplumun kendisinden beklediği görevin ve varlık nedeninin bilinciyle; “Atatürk İlke ve inkılapları ışığında bilimsel, anlayışlı, çağdaş, demokrat, üretken, ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, çözüm üreten, değişik koşullara uyum gösterebilen, geleceğe yönelik hedefleri olan, liderlik, iletişim ve eğitim teknolojileri unsurlarını kullanabilen, farklı bilim dalları arasında ilişki kurabilen, bilgilerini farklı alanlara uygulayabilen, kültüre ve sanata duyarlı, yaşam boyu öğrenmeyi ve kendini yenilemeyi ilke edinmiş, girişimci, rekabetçi, sosyal yönü gelişmiş yurtsever bireyler yetiştirmek” şeklinde belirlenmiştir.

Vizyonumuz

Ulusal ve uluslararası alanda önde gelen meslek yüksekokullarına eşdeğer bir eğitim, araştırma ve uygulama kurumu olmak.

İyi insan olma, yurtseverlik, çağdaşlık, öğrenci odaklılık, doğruluk ve güvenirlilik, katılımcılık, açık iletişim , bilimsellik ,doğayı korumak, dürüstlük, etik değerlere bağlılık ,katılımcılık, yeniliklere açık olmak , liyakat, liderlik , sorumluluk ,takım ruhu , toplumsal sorumluluk gibi değerleri vizyonumuzun ilkeleridir.